KONST / Litografier / Färglitografier 13496436
nr 1349 6436
Merete Herrström
(f. 1945), Sverige
Färglitografier, 2 st, Numrerad 23/100 respektive provtryck. Signerade och daterade 1969 respektive 1970. Oramade lösa blad, 46,5x43 cm respektive 51x44,5 cm
Merete Herrström, dansk svensk målare, illustratör och författare född 1945 i Köpenhamn, bosatt i Sverige.
Utrop:
300 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:45:21
Merete Herrström
Läs mer om Merete Herrström